Od nového systému město bude po vybraném dodavateli například požadovat možnost zadání registrační značky vozidel, platební terminál na karty, možnost vracení mincí, aby se vydej a příjem mincí nezasekával a podobně. „Půjdeme cestou standardního výběrového řízení a čekáme na výhodnou nabídku i to, že systém nepřehltí prací úředníky, kteří údaji z automatů pracují,“ sdělil příbramský starosta Jan Konvalinka.

Moderních parkovacích automatů je podle radnice na území města zhruba polovina a zbytek by se měl postupně měnit či modifikovat. „Platit už lze také prostřednictvím mobilní aplikace,“ doplnil místostarosta Martin Buršík.

Nicméně z jednání rady města byl ale tento bod nakonec stažený, protože je celou záležitost důkladně probrat se všemi dotčenými odbory. „Parkovací automaty totiž nejsou napojené jen na městskou policii, souvisí s tím i přestupková agenda, kterou zpracovává dopravní úřad a je potřeba, aby vše bylo softwarově kompatibilní. To byl hlavní důvod, proč jsme projednávání toho materiálu pozastavili,“ vysvětlil starosta města.

V současné době město jedná i s jednotlivými dodavateli, aby budoucí parkovací automaty opravdu spolupracovaly s veškerými potřebnými programy, které údaje z nich zpracovávají.