Cyklisté si naplánovali zhruba osmnáctikilometrovou trasu. „Tuto vyjížďku jsme zaměřili především na rodiny s dětmi, proto jsme také vybírali trasu spíše rovinatou, a navíc s možností zhruba v polovině cesty odpočinout si na hřišti a vyčkat na příjezd těch, kteří se vydají až k Pilskému rybníku. Poslední letošní společnou vyjížďku ukončilo opékání špekáčků v Lesoparku Litavka,“ přiblížil místostarosta Příbrami Martin Buršík, pod jehož záštitou se akce pořádala a který se ale pro nemoc nemohl zúčastnit.

Hrstka účastníků vyrazila pět minut po půl páté odpoledne od Q-klubu AMAVET vedle Klidové zóny Ryneček. Mez nimi byl i vášnivý cyklistka František Jobek z Příbrami. „Akce se pořádá především pro milovníky cyklistiky, kteří si chtějí užít společnou vyjížďku do Brd k Pilské nádrži a zpět. Je to tak na hodinu a půl,“ uvedl cyklista.

Stavba nového mostu u obce Obory.
Na místě zbouraného mostu na silnici z Příbrami do Sedlčan už roste nový

„Dneska také chceme vyzkoušet novou cyklotrasu tady po Příbrami. Tu chceme projet celou, pak se vydáme kolem Vokačovského a Vysokopeckého rybníku a zadem Pivní cestou do Bohutína. Poté uvidíme, jestli se vydáme k Pilské nádrži,“ dodala Martina Nuslová, která se také jízdy zúčastnila.

Skupinka se nakonec rozhodla od bohutínského koupaliště k Pilské nádrži nejet a vydala se zpět do Příbrami do Lesoparku Litavka, kde si posléze její členové společně opekli špekáček.