Stanice Huslík u Poděbrad (Nymbursko): Získá 2 miliony korun na nové voliéry pro handicapované živočichy a další stavební úpravy. Vzniknou zpevněné plochy a přístřešek, chodník a nové výběhy v přírodním areálu.

Český svaz ochránců přírody Vlašim (Benešovsko): Také obdrží 2 miliony korun na rozšíření kapacity areálu. Vybudována budou nová zařízení včetně zázemí pro velké šelmy, voliér pro různé druhy živočichů a zmodernizovány stávající objekty. Součástí projektu je i instalace tepelných čerpadel a fotovoltaických panelů.

Ochrana fauny ČR Hrachov (Příbramsko): Získá 600 000 korun na modernizaci a rozvoj záchranné stanice.

Investice do záchranných stanic pomohou zlepšit podmínky pro péči o zraněné a ohrožené živočichy a zároveň zajistí jejich důstojnou rehabilitaci a návrat do volné přírody.

"Jsme rádi, že můžeme podpořit práci záchranných stanic, které hrají klíčovou roli v ochraně naší fauny," uvedl hejtman Středočeského kraje Petr Stros. "Díky této dotaci se jim podaří zlepšit zázemí pro zvířata a zkvalitnit jejich péči."

Mohlo by vás zajímat: Příbramské házenkářky píší historii. Poprvé získaly titul ve Středočeské lize

close Starší žákyně házenkářského oddílu TJ Spartak info Zdroj: Pavel Pecka zoom_in Starší žákyně házenkářského oddílu TJ Spartak