První dubnovou sobotu mohou lidé v Příbrami vyrazit hned na dvoje trhy. Na Dvořákově nábřeží se budou konat farmářské trhy a na náměstí T. G. Masaryka pak trhy bleší.

„V loňském roce byly na zkoušku uspořádány bleší trhy. Ohlas veřejnosti byl veliký, a proto se trhy budou konat i nadále. Pro letošní rok jsou naplánovány ve třech termínech. První bleší trhy roku 2024 se uskuteční v sobotu 6. dubna v čase od 9 do 13 hodin na náměstí T. G. Masaryka,“ upozornila tisková mluvčí města Příbram Eva Švehlová s tím, že další termíny bleších trhů jsou naplánovány na 1. června a 7. září.

Z maturitního plesu Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb v Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami.
Ohlédnutí za plesovou sezónou: Na Příbramsku tančili myslivci i maturanti

A co je možné prodávat? „Vše, co na bleší trhy patří, tedy předměty, pro které již doma nemáte využití a někomu jinému se hodí a udělají radost,“ doplnila mluvčí a zároveň připomněla, že na bleších trzích naopak není možné prodávat zbraně, potraviny, alkohol, tabák nebo léky.

Bleší trhy jsou bez předem připravených prodejních stánků, každý prodávající si zajistí své prodejní místo a následně v průběhu trhů uhradí poplatek ve výši 20 Kč/m2 prodejní plochy. Prodávat může přijít každý bez předchozího přihlášení.

Trhy budou probíhat v čase od 9 do 13 hodin a prodejci si své zboží na náměstí mohou připravovat již o hodinu dříve.

Ilustrační foto.
Párou na Dobříš i do Rožmitálu. Sezona turistických vlaků startuje

Ve stejný den, tedy v sobotu 6. dubna, mohou zájemci vyrazit také na Dvořákovo nábřeží, kde se od 8 do 12 hodin konají farmářské trhy.

A protože jsou obě lokality poměrně blízko, nemusí se lidé ani rozhodovat. Navštívit mohou oba dva trhy.