Před koncem minulého roku se divadlo dočkalo konečně tolik očekávaného výtahu, který zpřístupnil nejen jeho prostory, ale prakticky celou budovu kulturního domu vozíčkářům a lidem se zhoršenou možností pohybu. Na jeho stavbu získalo dotaci. „Současně s ní jsme žádali také o dotaci na bezbariérovou trasu, kterou jsme však nezískali,“ připomněl místostarosta Martin Buršík.

Radnice se proto rozhodla, že tento projekt uskuteční z vlastních zdrojů. Součástí bude i oprava povrchu chodníků v ulici Tylova a u třídy třídy Osvobození. „Budovat by se měla v letošním roce. Z toho důvodu zatím také nedošlo k avizované výměně přístřešku u zastávky MHD u II. polikliniky,“ vysvětlil starosta Jan Konvalinka.

Bezbariérová trasa je vlastně nabídne možnost pro handicapované návštěvníky akcí v příbramském kulturním domě pohodlně a bez obtíží se dostat až ke vchodu do nedávno zprovozněného výtahu a jak po vlastní ose, tak za pomoci například městské hromadné dopravy.

Jen úprava chodníků poblíž kulturního domu na bezbariérovou trasu vyjde město na částku 2,117 milionu korun. „Posledním krokem tohoto projektu, pak bude v letních měsících úprava hlediště velké scény divadla, kde vznikne i několik míst pro vozíčkáře,“ doplnil starosta.