Město, v jehož čele nedávno vystřídaly ANO a TOP 09 koalici občanských a sociálních demokratů, plánuje hlavně klasické stavební akce. Pokračovat by měly například opravy silnic nebo stavební investice v mateřských školách. Podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) jde především o dříve naplánované a zahájené akce týkající se rekonstrukcí silnic. "Ty budou řádově za 60 milionů korun. Je tam i zateplení školky, úprava zahrad ve školkách - to jsou asi ty nejvýznamnější investice," uvedl.

Návrh rozpočtu podle Vařeky nepočítá s dalšími úvěry kromě těch, které již byly poskytnuty v loňském roce. "Pouze kontokorentní úvěr budeme prodlužovat, abychom zvládli financování," řekl starosta. Splátky úvěrů by podle něj měly představovat 7,9 milionu korun. "Letošní rozpočet nepočítá s žádnými kapitálovými příjmy, to znamená, že neplánujeme, až na pár drobností, žádné další rozprodeje majetku města," dodal Vařeka.

Město není podle dřívějších vyjádření zástupců radnice příliš zadlužené, schopnost splácet krátkodobé závazky a mít zároveň nějakou rezervu je ale podle něj na hraně. Příbramští splácejí dva dlouhodobé úvěry pořízené kvůli čističce a rekonstrukci jedné z ulic a zároveň jeden kontokorentní úvěr, který je nutné splatit do listopadu.

Na loňský rok Příbram schválila schodkový rozpočet s celkovými výdaji 723 milionů korun a očekávanými příjmy 702 milionů Kč. Jednadvacetimilionový schodek měl být pokryt především z dlouhodobého úvěru.