Letos se tak nabídka nese především ve znamení letního kina, které oproti předchozím letům promítá pravidelně a novinkou je také program v lesním divadle Skalka v Podlesí. To se letos vrátilo pod správu města. „Nicméně se aktivně připravuje kulturní program dalších měsíců. Těšit se můžeme na tradiční Šalmaj, stejně jako na Cirk La Putyka nebo koncert kapely kapelu MIG 21,“ prozrazuje další chystané akce starosta Jan Konvalinka.

Na letošní letní nabídce se nicméně negativně projevila jarní pandemie koronaviru a některé z plánovaných akcí byly kvůli tomu zrušené. Nicméně se původně uvažovalo nad pořádáním některých koncertů na dvou hlavních příbramských náměstích, kde se v minulosti konaly oblíbené čtyři koncerty zaměřené na rock, jazz, dechovku a country a folk. Před časem se také uvažovalo o tom, že by se Příbramské kulturní léto mohlo obohatit i například o vystoupení místních divadelních ochotníků. Nicméně na to zatím nedošlo.

Z toho jsou zklamaní příbramští ochotníci ze spolku Půlnoc. „Myslím si, postavit pódium na náměstí TGM pro koncert byla dobrá věc, ale říkali jsme si s kolegy ze souboru, že když se tam postaví, tak by jeden den mohl být koncert a druhý právě třeba divadlo,“ konstatuje člen příbramského souboru Jiří Kotek.

Letos tak veřejnost mohla vidět pouze v polovině července autorskou komedii ochotníků z Čenkova Zářivá hvězda. „Do lesního divadla v Podlesí jezdíme pravidelně už několik let a letos jsme přijeli z naší komedií Zářivá hvězda, kterou jsme ale uvedli v trochu pozměněném obsazení a diváků přišlo jako vždy hodně,“ říká člen souboru Jaroslav Bouda. Z dalších divadelních představení to pak byla inscenace Pivo v podání souboru Šprajc uvedené na začátku prázdnin a diváky v lesním divadle čeká ještě představení Caveman a Cavewoman souboru Point s.r.o. V neděli 9. srpna bude lesní divadlo Skalka patřit dětem, neboť se tak uskuteční minifestival divadelních pohádek.

Pokud nedojde kvůli možné druhé vlně koronaviru k dalším zásadním omezením, bude Příbram v pořádání akcí pokračovat i na podzim, kdy se 12. září koná Svatohorská Šalmaj. Což je slavnost plná kejklířů, rytířů, klaunů a hudby.

Na konec září se pak připravuje koncert kapely MIG 21 s Jiřím Macháčkem, který se uskuteční 26. září v letním kině. Předskokany budou příbramští Roofers a Dirty Rudolph and his Inglorious Rock´n´roll Mates.