„Správcová, kterou tam město mělo, nepracovala tak, jak bychom si představovali, bylo na ní mnoho stížností  a dokonce jsme občas museli žádat o pomoc někoho z vedlejší chaty a podobně,“ uvedla k situaci v městské rekreační chatě místostarostka Zorka Brožíková.

Dodala, že správcová podala ke konci září výpověď. „Nebyla schopná například posekání trávy, když se měnila žárovka, tak volala do Příbrami a podobně,“ uvedla některé důvody nespokojenosti s prací správcové příbramská místostarostka.

Do výběrového řízení na nového správce se ale nikdo se nepřihlásil a tak město uzavřelo dohodu s provozovatelem sousedního Hotelu Zadov společností Alteris.

„Tato společnost projevila zájem spravovat i městskou chatu Granit. Došlo k dohodě a uzavření smlouvy a od 1. října letošního roku se nám starají i tuto rekreační nemovitost,“ dodala Zorka Brožíková.

V posledních letech se provoz městského rekreačního zařízení pohyboval ve ztrátě. „V roce 2017 to bylo 135 tisíc a loni to bylo 142 tisíc korun. Do budoucna se zřejmě navíc nevyhneme i investicím do tohoto zařízení,“ doplnil starosta města Jan Konvalinka s tím, že ale město zatím o prodeji této nemovitosti neuvažuje.

Chata Granit má kapacitu 37 lůžek (1 pětilůžkový pokoj, 2 dvoulůžkové a 7 čtyřlůžkových pokojů). Jeden čtyřlůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, ostatní pokoje mají sociální zařízení společné na chodbě. Kuchyně v přízemí je společná pro všechny.