Vládnoucí hnutí ANO, jehož je Vařeka členem, navrhlo jako jeho nástupce druhého místostarostu Jana Konvalinku. A ten byl nakonec zvolen.

Nešlo ale o jednohlasnou volbu, ačkoliv ve hře nebyl žádný protikandidát. Získal celkem 18 hlasů od zastupitelů ANO, KSČM, ODS a Příbramáků pro Příbram. Proti byli Václav Švenda a Marek Školoud z TOP 09. Ostatní přítomní zastupitelé se hlasování zdrželi.

Ve svých pětatřiceti letech je Konvalinka nejmladším starostou města. „Vážím si hlasů podpory, ale chápu také vyjádření nesouhlasu ze strany opozice. V nastoleném směru budeme pokračovat,“ řekl bezprostředně po svém zvolení Jan Konvalinka, který zároveň poděkoval svému předchůdci.

Na uvolněné místo místostarosty byla zvolena radní Zorka Brožíková (ANO). Sám Jindřich Vařeka se z politiky zcela nestáhl. Získal uvolněné místo v radě městě, kde by se podle svých slov chtěl věnovat dál problematice parkování v Příbrami.

Mezi novým starostou a místostarostkou se ještě jedná o rozdělení některých kompetencí. „Jednáme například o tom, komu zůstane oblast kultury a podobně,“ řekl již dříve Jan Konvalinka.