Důvodem byla jednak rezignace předsedkyně výboru a zastupitelky za ANO Marty Frýbertové a taky to, že koncem loňského roku se nestačil projednat rozpočet na letošní rok, protože se prý věnoval příliš střednědobému výhledu investic.

Lidé odvedle: Marek ŠkoloudZdroj: Deník / Michal BílekNa zasedání v pondělí 22. června se proto volilo nové složení. Ovšem navrženi byli více méně staronoví kandidáti včele s opozičním zastupitelem Markem Školoudem (TOP 09). Ten se stejně jako v květnu ucházel o post předsedy, neboť tím může být ze zákona pouze zastupitel. Jiného protikandidáta neměl. „Nesouhlasím s výhradami koalice k práci minulého finančního výboru, a pokud budu zvolen předsedou, tak zvu všechny na jeho jednání, aby viděli, jak pracuje,“ řekl před hlasováním Marek Školoud. Nakonec byl také zvolen.

Počet členů byl zredukován z devíti na pět. Do nového finančního výboru se nedostal bývalý radní pro ekonomiku Václav Dvořák, který měl nejvíce nominací a jehož ANO v minulém volebním období označovalo jako muže, který dokázal naplnit prázdnou městskou kasu, nicméně právě zastupitelé za ANO pro něj nyní nehlasovali. A pak Petr Magera z ODS, kterého paradoxně nepodpořil zastupitel a předseda místní organizace Miroslav Peterka.