Další vyhlídky Granitu tak byly nejasné. Radní zastupitelům dokonce doporučovali prodej chaty. Na přelomu loňského listopadu a prosince pak dorazila na radnici petice, aby se chata nepronajímala ani neprodávala.

„Ztráty se pohybují okolo 150 tisíc korun ročně. Hledáme způsoby a cesty, jak zajistit, aby chata byla stále dostupná, ale zároveň její provozování nebylo pro město ekonomickou zátěží,“ řekl tehdy příbramský starosta Jan Konvalinka.

„Zastupitelé jednali o osudu tohoto objektu, který je prodělečný a dlouhodobě se nedaří najít vhodného nájemce,“ připomněla mluvčí radnice Eva Švehlová. Ačkoli radní původně doporučovali zastupitelům prodej, už na začátku jednání navrhl starosta nové usnesení, které počítá s udržením objektu v majetku města.

„V radě jsme se shodli na tom, že je řada racionálních důvodů, proč chatu nejen neprovozovat, ale ani nevlastnit. Později jsme prověřovali další možnosti a ve spolupráci s vedením Sportovních zařízení města přišel nápad, že by ji mohla provozovat právě tato příspěvková organizace,“ uvedl starosta.

Po vypracování studie proveditelnosti se to jeví jako schůdné řešení. „Jde o organizaci, která má zkušenosti s ubytováním i s gastro provozem a poskytováním dalších služeb,“ poznamenal Konvalinka.

Pozměňovací návrh, vedoucí k zachování chaty v majetku města a zefektivnění provozu, nakonec příbramští zastupitelé schválili.
Nyní bude potřeba do objektu investovat a převést ho do správy Sportovních zařízení města (SZM). „Proběhne právní posouzení stávajících závazků a bude připraven převod správy majetku mezi městem a SZM, zřejmě na platformě nájemní smlouvy. Následně bude stanoven harmonogram činností a postupů v oblasti oprav a příprav zahájení provozu rekreačního objektu,“ uvedl pro Deník starosta Konvalinka.

Chata Granit v Zadově na Šumavě
- chata Granit má kapacitu 37 lůžek
- tvoří ji jeden pětilůžkový pokoj, dva dvoulůžkové a sedm čtyřlůžkových pokojů
- jeden čtyřlůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, ostatní pokoje mají sociální zařízení společné na chodbě
- kuchyně v přízemí je společná pro všechny