ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Podle nových vládních nařízení se postupně otevírají venkovní sportoviště. Dále ale však platí také nouzový stav, jehož součástí je omezení volného pohybu osob. Z tohoto důvodu otevřené hřiště pod Svatou Horou bude fungovat ve zvláštním režimu. Před otevřením hřiště byl provedený úklid a dezinfekční postřik. V případě porušování podmínek bezpečného provozu bude hřiště z důvodu zvýšeného rizika šíření nákazy opět uzavřeno.

„Uvolňování sportovišť je důležité posuzovat s velkou mírou opatrnosti. Stále je podstatné mít na paměti, že cílem omezení volného pohybu osob a kontaktů s jinými osobami je co možná největší zamezení možného šíření komunitního přenosu onemocnění Covid-19. Ukvapené znovuotevření sportovišť by mohlo způsobit více problémů než případného užitku,“ řekl ředitel SZM Jan Slaba a dodává, že ostatní střediska ve správě SZM jsou i nadále uzavřena.

Hřiště pod Svatou Horou bude pro veřejnost přístupné za dodržovaní bezpečnostních pravidel. Sportovci musí dodržovat nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), s výjimkou oddělených prostor mezi sportujícími nebo dodržování vzdálenosti nejméně 2 metry mezi sportujícími. Společně mohou sportovat vždy maximálně dvě osoby, s výjimkou odstupu nejméně dva metry od ostatních.

Není možné zatím v areálu sportoviště využívat WC a jiných vnitřních prostor sportoviště. Platí také zákaz veškerých kolektivních sportů, s výjimkou tenisu, nohejbalu či volejbalu, kdy smí aktivitu společně vykonávat vždy maximálně 2 osoby na každé straně sítě a podobně. Na dodržování těchto podmínek budou dohlížet strážníci městské policie.

Ostatní sportovní střediska zůstávají nadále uzavřena. Z ekonomických důvodů byl kromě dětského bazénu a vířivek vypuštěn také velký bazén a rozmrazeny obě ledové plochy. Na střediscích se provádějí dílčí opravy a údržba zařízení.

„Vyčkáváme na případné další změny v mimořádných opatřeních a jsme připraveni na ně flexibilně reagovat. Zpřístupnění některého z dalších našich středisek by za předpokladu udržení příznivého vývoje mohlo následovat, avšak ne dříve, než po Velikonocích,“ dodává Slaba s tím, že veřejnost bude o případných změnách průběžně informována prostřednictvím webových stránek SZM.

Veřejnost se také zajímá, kdy dojde na otevření areálu Nového rybníka. Tento sportovně-rekreační areál zůstává prozatím veřejnosti uzavřen. Jeho otevření může následovat v další vlně uvolňování vládních nařízení.

„Areál Nového rybníka je primárně veden jako přírodní koupaliště, jehož součástí jsou některá sportoviště, což znamená, že se na areál nevztahuje aktuální uvolnění vládního nařízení. Věřím, že v následujících dnech budeme moci na základě dalších vládních postupů zpřístupnit veřejnosti i tento areál,“ doplnil informace starosta města Jan Konvalinka.