Poslední část dokončovacích prací v parkovacím domě v Příbrami začíná. Zahrnuje například výstavbu místnosti pro obsluhu nebo instalaci kamerového systému.

V polovině února předala společnost Metrostav městu stavbu parkovacího domu s tím, že práce, které nebyly zahrnuty v původním projektu, dokončí město. „Se společností Metrostav jsme se dohodli, že výstavbu místnosti pro obsluhu a instalaci kamerového a parkovacího systému nebudeme požadovat v rámci víceprací. Tyto dílčí zakázky jsme soutěžili zvlášť, a tak od pondělí 4. března začne realizace poslední části prací k dokončení celé stavby,“ řekl 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.

Zdroj: Milan Holakovský

Kromě vybudování místnosti pro obsluhu a zavedení parkovacího a kamerového systému se bude pracovat také na zastřešení meziprostor, provedena bude ochrana vnitřních dešťových svodů nebo například instalace dveří do kolárny.

Pracovat se bude také venku, a to na opravě a opláštění stávající opěrné zdi. Opravit se musí také komunikace ve vjezdu či provést antigraffiti nátěr. Z důvodu zajištění zařízení staveniště bude venkovní parkoviště až do ukončení stavebních prací uzavřené.

Z maturitního plesu Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb v Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami.
V pátek vykročili vstříc maturitě studenti Integrované střední školy v Příbrami

„Souběžně s poslední fází prací probíhá také nastavení výše platby za parkování jak v samotném parkovacím domě, tak i na venkovním parkovišti, které bude v budoucnu osazeno také třemi rychlo a šesti normálními nabíjecími stanicemi pro elektromobily,“ doplňuje informace místostarosta Karpíšek.

V parkovacím domě bude motoristům k dispozici 176 parkovacích míst. V systému nastavení plateb se počítá také s možností zvýhodněného měsíčního stání, kdy bude možné si rezervovat vyhrazené místo. Tento systém je vhodnou alternativou pro ty, kteří nemají garáž a chtějí mít jistotu, že zaparkují v kteroukoliv denní i noční dobu.

Práce na parkovacím domě a v jeho okolí mají být dokončeny v průběhu května. Poté bude zahájen zkušební provoz a provedena kolaudace.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se: Na Podnikatelském plese nechyběla pole dance show

Zdroj: Deník/Michal Bílek