Parkovací dům u autobusového nádraží nabídne 176 parkovacích míst pro auta a 99 stání pro kola. K dispozici bude i venkovní parkoviště se 40 místy a chystá se instalace devíti dobíjecích stanic pro elektromobily.

„Práce na parkovacím domě se oproti původnímu plánu protáhly, a to především z důvodu prací na výstavbě místnosti pro obsluhu a instalaci kamerových a parkovacích systémů, které nebyly zahrnuty v původním projektu,“ uvádí místostarosta Vladimír Karpíšek.

Souběžně s otevřením parkovacího domu, který mají v pronájmu Technické služby Příbram, se znovu otevře i venkovní parkoviště, které bude nově zpoplatněno.

„První městský parkovací dům se na tomto místě plánoval a začal projektovat již v předminulém volebním období. Nicméně původní projekt nebyl dokončen a předán, navíc se celá záležitost mezi městem a projektantem řešila prostřednictvím právníků. V roce 2021 jsme přistoupili k vyhlášení zakázky k dopracování projektu systémem Design and Build, kterou získala společnost Metrostav,“ doplňuje starosta Jan Konvalinka.

Ceny za parkování

Všední dny:
20 Kč/hodina
max. 80 Kč/24 hodin

Víkendy:
10 Kč/hodina
max. 40 Kč/24 hodin

Rezervace:
1 200 Kč/měsíc
10 000 Kč/rok

Parkovací karty na měsíční či roční předplatné jsou vydávány na pokladně Technických služeb Příbram. Karty se budou dobíjet přes pokladnu v parkovacím domě. Součástí měsíčního předplatného není přímo vyhrazené parkovací místo, tuto výhodu nabídne pouze roční předplatné.

Výstavba parkovacího domu vyšla město na 110 mil. Kč.

Mohlo by vás zajímat: Čert a Káča jako open air ve Vysoké u Příbramě.

close Představení Čert a Káča se bude konat 16., 18. a 20. června vždy v 19.30 hodin. info Zdroj: se souhlasem Památníku Antonína Dvořáka zoom_in Představení Čert a Káča se bude konat 16., 18. a 20. června vždy v 19.30 hodin.