Novým majitelem příbramské teplárny se stala společnost Mincom CZ, která je součástí skupiny EnergoFuture. Samotný prodej stvrdil už na přelomu června a července podpis smlouvy.

„Zastupitelé, kteří měli při prodeji poslední slovo, dali záměru zelenou, proto jsme mohli podepsat smlouvu o konečném prodeji distribučních sítí Příbramské teplárenské,“ uvedl krátce po podpisu smlouvy místostarosta Martin Buršík.

V nejbližších dnech by měl nový majitel Příbramské teplárenské podle svých slov zveřejnit cenu tepla, kterou odběratelé budou platit v příštím roce. „Jelikož město je největším odběratelem tepla, doufám, že tyto ceny budou rozumné,“ dodal místostarosta Buršík.

Právě nad cenou tepla pro příští rok visí otazníky a některé bytové domy uvažují o odpojení od teplárny. „Pro příští rok plánujeme snížení ceny tepla o částku, která byla letos zanesená v rámci emisních povolenek,“ přislíbil obchodní ředitel firmy EnergoFuture Milan Nebuchla s tím, že další slevu by měla zajistit i plánovaná letošní rekonstrukce.

Nový majitel kromě výše ceny připravuje i některé další změny. „Provoz bude ekologický a proto chceme přejít z uhlí na dřevní štěpku. K tomu by mělo dojít ještě v letošním roce a v zimní topné sezóně už by měla teplárna jet právě na dřevní štěpku,“ dodal Milan Nebuchla.