Licenci Haxagon Středočeský kraj poprvé financoval před třemi lety pro deset škol, o rok později se přidaly další dvě. Od nového školního roku budou platformu používat i žáci 21 krajských gymnázií.
V Příbrami se této podpory dočká Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram II, Hrabákova 271
„Oblast informačních technologií a s tím související kybernetická bezpečnost se neustále vyvíjí a jde velmi rychle dopředu. Platforma Haxagon pracuje s nejaktuálnějšími trendy v této oblasti. Systém umožňuje výuku zcela v digitálním prostředí za pomoci standardních počítačů nebo notebooků. Je použitelný kdykoliv nejen ze školy, ale i z domova - například na domácí úkoly nebo pro distanční výuku. Tentokrát pořizujeme dva typy licencí, jeden typ je určený zejména odborným školám s oborem Informační technologie a druhý typ licence budou nově využívat gymnázia pro výuku předmětu Informatika. O licence má zájem celkem 33 škol,“ vysvětlil radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.
„K nákupu licence pro gymnázia jsme se rozhodli po dobrých zkušenostech ostatních škol. Náklady na licenci u gymnázií jsou 30 250 korun na školu a rok, což je čtvrtina nákladů na licenci určenou zejména odborným školám s oborem Informační technologie,“ doplnil Milan Vácha.
Žáci, kteří s platformou pracovali, si své roční dovednosti ověřili v červnu během krajské soutěže v IT a kybernetické bezpečnosti. Školní týmy plnily úlohy primárně z oblastí bezpečnosti webových aplikací, operačních systémů, sítí, kryptografie, forenzní a síťové analýzy. Ocenění za vítězství v kategorii nejaktivnější a nejúspěšnější škola převzali zástupci SPŠ Mladá Boleslav.
Platforma Haxagon se stala významným nástrojem pro modernizaci výuky v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti. Díky ní mají studenti možnost pracovat s aktuálními technologiemi a nástroji, které jsou v současné době využívány v reálném světě IT. To nejen zvyšuje kvalitu vzdělání, ale také připravuje studenty na budoucí kariéru v dynamicky se rozvíjející oblasti informačních technologií.
Středočeský kraj tímto krokem potvrzuje svůj závazek k podpoře inovativního vzdělávání a rozvoje klíčových dovedností, které jsou nezbytné pro úspěch v moderním světě.