„Stejně jako Cimrman chtěl přivézt do Prahy moře, tak i my chceme již potřetí přivézt do Příbrami atmosféru Karlova mostu, pařížského Montmartru nebo moskevského Arbatu," přiblížil název akce Libor Michvocík, který je jedním z organizátorů.

V sobotu narazíte u Hořejší Obory na stánky se skutečnou rukodělnou výrobou. Prodejci občerstvení nabídnou čerstvé, chutné a prověřené potraviny a občerstvení. „Věnujeme pozornost tomu, abychom nabízeli kvalitu, ne kvantitu," dodal Michvocík ze Spolku ve čtvrtek.

Nakoupit si letos můžete v patnácti stáncích s uměleckými výrobky. Pro milovníky exotických jídel je připravena pravá indická kuchyně. Sladké jazýčky potěší zase zmrzlinář. Nezbytnou součástí jsou také míchané drinky pro pány a dámy. Ke Korzu Obora patří také divadlo. Připraveny jsou celkem tři představení. Kromě oblíbených Zalezlíků přijede také Teatro Truhla z Prahy. Atmosféru pražské jedové chýše vytvoří hudebníci Švajneraj.

Pravidelnými účastníky akce jsou příbramští hudebníci Origami, jejichž popularita velmi stoupá. Hudební a divadelní program poběží od 10 hodin do 17 hodin.
Novinkou mezi stánky jsou produkty Spolku ve čtvrtek, který celou akci organizuje a nabídne plody své kulturní činnosti.