Město už má hodnotící kritéria podle kterých bude vybírat ve výběrovém řízení firmu na celkovou rekonstrukci příbramského bazénu.

„Vybírat budeme z devadesáti procent podle nabídkové ceny a z deseti procent podle zkušeností dané firmy,“ konstatoval místostarosta Martin Buršík s tím, že zkušenostní kritérium by bylo ještě rozdělené na osoby hlavního stavbyvedoucího a stavbyvedoucího v poměru 6:4.

Pouze cenu jako jediné kritérium město dát nechtělo z toho důvodu, že by se mohlo stát, že firma s většími zkušenostmi dá o něco dražší cenu a tím by mohla z výběru vypadnout.

K samotnému výběrovému řízení má dojít na jaře příštího roku. Příbram nabídku nesměřuje pouze na české firmy, ale chce se pokusit oslovit nabídkou i zahraniční dodavatele staveb. „Snažíme se při přípravě tohoto projektu využívat i mezinárodní standardy pro výstavbu velkých investičních celků,“ připomněl Buršík.

Ovšem některé strany v zastupitelstvu mají k projektu výhrady. „O tom, že bazén potřebuje opravu, nepochybujeme, ale je otázka v jakém rozsahu. Současný projekt na nás působí přehnaně a zbytečně město na dlouhou dobu zadluží,“ míní zastupitel za Šanci Vladimír Král. Podobný názor mají i oba zastupitelé za ODS Svatopluk Chrastina a Miroslav Peterka.