O tom, zda je okolí domu opět bezpečné, musí rozhodnout statik. V tuto chvíli tedy dělníci provádějí práce, které mají objekt stabilizovat. Na budově se pracuje od říjnové nehody. „Na dům se instaluje vnitřní ocelová výztuha. Práce jsou prováděny na základě pokynů statika. Mohu potvrdit, že se v místě pracuje denně a vše směřuje k tomu, že v průběhu tohoto měsíce měl být dům dostatečně zabezpečen,“ uvedl starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Posléze by se mohla bezpečně do Hailovy ulice vrátit doprava.

K pádu větší části konstrukce střechy neobývaného domu došlo v sobotu 29. října v dopoledních hodinách. Trosky zasypaly čtyři dělníky, z nichž jeden utrpěl vážné zranění. Vyprostit je museli hasiči. Přitom se nějakou dobu nevědělo, kolik pracovníků se v tu chvíli na staveništi nacházelo.

Původně se hovořilo až o sedmi lidech. Posléze však stavbyvedoucí potvrdil, že byly zavaleny čtyři osoby. Během zásahu záchranářů museli rovněž být evakuováni další dva lidé z přilehlého bytového domu. Další pracovníci se nehodě vyhnuli jen díky tomu, že chvilku předtím odešli na oběd.

Během zásahu se nakonec ukázalo, že tři ze zachráněných mužů vyvázli bez viditelné vážnější újmy. Záchranáři je tedy po ošetření mohli ponechat na místě. Čtvrtý muž nicméně utrpěl vážná zranění a byl s úrazem hlavy, hrudníku a kotníku vrtulníkem transportován do motolské nemocnice v Praze.