Co je koronavirus?Vedení města na základě bleskového sběru dat vyhodnocovalo nutnost přerušení provozu mateřských škol a dětských skupin. Jednalo by se o rozhodnutí, jdoucí nad rámec ministerských a vládních nařízení a je plně v kompetenci města jako zřizovatele.

„Po vyhodnocení situace bylo rozhodnuto mateřské školy a zařízení Dětských skupin CSZS prozatím neuzavírat s výjimkou dvou zařízení, a to MŠ Kličkova vila a MŠ Jungmannova 91, které se potýkají s vysokou absencí pedagogického i nepedagogického personálu. Tyto mateřské školy budou uzavřeny od čtvrtka 12. března do odvolání,“ uvedla starosta města Jan Konvalinka.

Online reportáž

Radnice proto vyzývá rodiče, kteří mají tu možnost, aby své děti ponechali doma a nevodili je do zařízení kolektivního typu. „Vynechte, prosím, i volnočasové aktivity, při kterých dochází ke kontaktu většího počtu osob. Obdobně se vyjadřuje i Krajská hygienická stanice, se kterou jsme v kontaktu.

Situace je i nadále vyhodnocována. O plošném uzavření MŠ může být na základě zjištěných dat kdykoliv rozhodnuto. V současné době však není uzavření zcela nutné. Ani ostatní města ve Středočeském kraji, se kterými jsme mluvili, školky nezavírají,“ apeluje na rodiče dětí místostarostka Zorba Brožíková, která má příbramské školství ve své kompetenci.

Mateřské školy maximalizují hygienická opatření a jsou neustále v kontaktu se zřizovatelem. Situaci každým okamžikem vyhodnocujeme v zájmu bezpečí našeho obyvatelstva.

Koronavirus v Česku