„Zrušení plánovaného a řádně svolaného zastupitelstva je vzhledem k nařízení vlády o plošné karanténě zcela logickým krokem. I kdybychom omezili počet přítomných na funkční minimum, došlo by k nashromáždění zhruba 50 osob v jednom prostoru. To by bylo krajně nezodpovědné. Odložené projednání bodů nebude znamenat velký zásah do fungování města. Zítřejší plánovaná mimořádná rada města se uskuteční dle plánu v půl čtvrté odpoledne,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE.

Vzhledem k celostátnímu vyhlášení karantény z důvodu snížení rizika nákazy onemocnění COVID-19 dochází k dočasnému zrušení úředních hodin na městském úřadu. A to s platností od 16. března od 6 hodin ráno do odvolání.

„Omezení úředních hodin se týká všech budov úřadu. S úřadem je možné komunikovat pouze telefonicky nebo elektronicky e-mailem či datovou schránkou, případně prostřednictvím pošty. Pro úhradu plateb využijte bezhotovostní platební styk. Uzavřena je i podatelna a pokladna,“ doplnila tisková mluvčí města Eva Švehlová s tím, že poplatky za komunální odpad a za psy lze uhradit až do 30. června, a to bez jakékoli sankce.

V případě, že občan potřebuje vyřídit úřední záležitost, která nesnese odkladu, a podání nemůže provést elektronicky nebo prostřednictvím pošty, musí kontaktovat telefonicky nebo e-mailem příslušného zaměstnance a dohodne si s ním další postup. Nebude-li požadavek vyhodnocen jako neodkladný, bude jeho vyřízení odloženo na později.

Koronavirus v Česku