„Divadlo by se mělo stát hezkým centrem města,“ řekl jeho ředitel Petr Bednář. „Chceme zviditelnit místo, kam se kdysi chodilo v hojném počtu, a kam se poslední dobou trošku přestalo chodit,“ dodal. Plánuje proto otevřít všechny prostory divadla. A nejlépe se to podle ředitele dělá přes děti, s nimiž přijdou i jejich rodiče. „Když je jim tady dobře, tak se vrátí,“ poznamenal.

Dětem bude patřit nejen divadlo, ale i přilehlé prostory. Venku budou například pouťové atrakce včetně kolotoče a střelnice, lanová dráha, kterou připraví příbramští dobrovolní hasiči nebo ukázky výcviku psů. Nebude chybět expozice historické vojenské techniky včetně tanku. Děti se budou moci svézt na koních - vstupenkou bude pytlík se suchým pečivem.

Na Malé scéně i ve velkém sále se budou hrát pohádky, v estrádním sále budou rybářské soutěže a diskotéka. Ožije i předsálí - vznikne v něm výtvarná dílna s hrnčířským kruhem nebo počítačový koutek. Program doplní ukázky historického šermu i koncerty.

„Bude toho hodně, program se ještě dotváří,“ dodal Bednář. Ředitelkou projektu je Renata Špínová, partnerem příbramská nemocnice. Na přípravě se ale
podílí řada sponzorů, pomáhají i rodinní příslušníci pracovníků divadla. Bednáře překvapilo, kolik lidí dobrovolně nabídlo svou pomoc.