Příbramáci, kteří sledují vysílání regionální stanice TV Fonka prostřednictvím kabelové televize, měli ještě minulý týden smůlu. Pravidelná relace měla zhruba týdenní výpadek. Důvodem byla změna vlastníků této kabelové sítě. Nyní Fonka podle jejího spolumajitele Miloslava Pštrosse opět vysílá. Příbramská radnice, která letos soukromé redakci zpravodajství přispěla na vysílání částkou 600 tisíc korun, podniká kvůli odpojení příslušné právní kroky.

“Domníváme se, že nový majitel porušil zákon tím, že odstřihl město Příbram od kabelové televize. Pokud existují dva seriózní partneři, a město Příbram vystupovalo vždy jako solidní partner, měli by se dopředu informovat,“ reagoval příbramský starosta Josef Řihák s tím, že regionální vysílání městu slouží také jako bezpečnostní kanál v případě nějaké katastrofy, třeba povodní.

„Takto my můžeme okamžitě informovat o tom, co se děje,“ dodal. Důvodem vypojení je prý to, že nový majitel SAT Plus chtěl ujednat s Fonkou nové podmínky pro vysílání. Ty však byly údajně pro Fonku nevýhodné. Podle našich informací nemohla mít regionální televize na obrazovce například své logo. To se majitelům Fonky nelíbilo a na podmínky nepřistoupili. SAT Plus tak prý 1. září kanál jednoduše odpojila.

„TV Fonka vysílá vzduchem. Přibyli nám dokonce i noví diváci. Napojily se například celé bytové domy naproti Spartaku a další věžové domy,“ řekl její spolumajitel Miloslav Pštross.