Projekt je financovaný z evropského sociálního fondu a zabývá se problematikou životního prostředí. „Ze školení si učitelé odnesou osvědčení Základy ekogramotnosti a nabyté vědomosti mohou aplikovat v praxi ve všech předmětech, které se na školách vyučují, a prakticky v celé činnosti školy,“ řekla Deníku Kvasničková.

Akci uspořádala 5. základní škola, která je součástí takzvané pilotní školy Klubu ekologické výchovy centra modernizace vzdělávání pro udržitelný rozvoj. Učitelka Jarmila Stupková absolvovala 250 hodin studia ekologické výchovy a funguje jako školní koordinátor. Danuše Kvasničková je světově uznávaná odbornice v ekologickém vzdělávání, získala řadu domácích i světových uznání. Je držitelkou nejvyššího ocenění z OSN Global 500, které jí bylo předáno v tureckém Istanbulu za celoživotní práci, a je autorkou řady knih s ekologickou tématikou a učebnic přírodopisu.

Na 28. října připravily základní škola na Březových Horách a základní škola v Příbrami VII. konferenci o environmentální výchově ve školním vzdělávacím programu. „Účastníci by si zde také měli předat a zhodnotit zkušenosti získané při řešení projektu Ekogramotnost, která byla ve čtvrtek na programu školení,“ uvedla Stupková.