Zatímco v červenci 2006 eviduje policie 143 kolizí, při nichž zahynuly dvě osoby, v letošním červenci stoupla nehodovost o 33 případů. Při nehodách zemřel jeden člověk. Rychlost má na svědomí 30 kolizí. Pod vlivem alkoholu havarovalo 19 řidičů. Policisté v červenci udělili blokové pokuty v částce přes 131 tisíc korun. Podle policie může za nárůst nehodovosti ve většině případů neukázněnost řidičů.

„V současné době je to také tím, že je více aut na silnicích z důvodu letních prázdnin a dovolených,“ uvedla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. Podle mluvčí častěji také bourají řidiči, kteří jsou krátce držiteli řidičských oprávnění, a přeceňují své schopnosti. Problémem jsou i motorkáři. Šílená jízda mnohých z nich je postrachem všech ostatních řidičů. Nehody motorkářů končí často tragicky.

Poslední z vážných kolizí se stala v úterý na silnici u Mokrska. Sedmačtyřicetiletý řidič motocyklu Suzuki nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a vjel na krajnici, odkud se snažil vyjet, ale narazil do hrany silnice. Motocykl i s jezdcem byl odmrštěn mimo silnici. Těžce zraněného muže přepravil vrtulník do pražské nemocnice.

„Je pravda, že počet dopravních nehod stoupl, ale naštěstí je méně usmrcených osob oproti předchozím rokům,“ dodala Schindlová s tím, že podle policejní statistiky patří mezi nejčastější příčiny nehodovosti nepřiměřená rychlost, nerespektování přednosti v jízdě a přibylo nehod pod vlivem alkoholu.

Zvýšení nehodovosti se odráží pochopitelně i ve výši škod. Zatímco vloni v červenci představovaly škody na vozidlech necelých sedm milionů, letos překročily hranici 11 milionů. Zajímavé je srovnání statistik nehodovosti za rok 2005 a 2006. V roce 2005 bylo celkem na Příbramsku 2067 nehod, vloni 1869.