Nyní se již začíná blýskat na lepší časy. Jednání s původními vlastníky zdejších pozemků se konečně uzavřela a tak nová studie dalšího možného využití tohoto zařízení je na stole. „Rada se s novým návrhem podrobně seznámila. Chceme pouze ještě zapracovat výstavbu turistické ubytovny, která v našem městě skutečně výrazně chybí. Můžeme ji využít například k ubytovávání různých návštěv z našich partnerských měst, ale i k výměnným pobytům mládeže a dětí. Využít toto zařízení mohou i senioři, kteří k nám do města přijedou,“ vysvětlil záměr starosta Řihák.

„Návrh počítá například i s vybudováním inline trasy pro kolečkové brusle. Trasa bude 1600 metrů dlouhá a tři a půl metru široká. Její součástí bude i další prostor pro pěší. Zároveň chceme tuto trasu v zimních měsících zasněžit a nabídnout ji milovníkům lyží, jako běžeckou trasu. Nabízí se propojení s nedalekým lyžařským svahem. V tomto prostoru tak vznikne velice kvalitní sportovní centrum, kde lze najít širokou sportovní nabídku,“ doplnil starosta.

Sportovní zázemí, kde lze najít i pět nově vybudovaných sportovních ploch pro házenou, volejbal, tenis a kopanou, bude doplněno i zařízením pro odpočinek a kulturu. Studie bude nyní dokončena, následně pak bude zpracována projektová dokumentace pro stavební povolení a pak již radnici čeká vlastní výstavba. „Považujeme tento projekt za prioritu našeho volebního období,“ uzavřel Josef Řihák.