Příbramská radnice letos investuje stovky tisíc korun do oprav chodníků a výstavby nových parkovišť. Lepší podmínky k parkování budou mít například návštěvníci dvou základních škol. Nová parkoviště u nich budou stát dohromady 760.000 korun. Informoval o tom příbramský starosta Josef Řihák.

„Parkoviště před 7. Základní školou bude určeno zejména rodičům dětí, které jí navštěvují. Hotovo by mělo být do konce srpna. Auto na něm bude možné odstavit maximálně na 30 minut,“ uvedl Řihák s tím, že s nápadem vybudovat u školy parkoviště přišli rodiče, a to během brigády, kdy uklízeli
zdejší hřiště. Základní škola má navíc velkou šanci získat dotaci téměř 450.000 eur z norských fondů na rekonstrukci běžecké dráhy, opravu zimní zahrady, nádvoří a tělocvičny a na kamerový systém.

Nové parkoviště se staví také u 8. základní školy. Součástí stavby je i bezbariérový chodník ke škole. Náklady jsou asi 608.000 korun a hotovo by mělo být do konce září. Město nechá propojit také dvě místní komunikace v lokalitě Na Planinách. „Vyřeší se tím dlouhodobý problém a zlepší se dopravní obslužnost v těchto místech,“ poznamenal starosta. Náklady jsou 367.000 korun.

Na přání obyvatel se vybuduje také nové odvodnění silnice v ulici Pod Čertovým pahorkem. Voda při deštích zde tekla po vozovce a ničila soukromé objekty. Stavba za přibližně 155.000 korun by měla být hotova v září letošního roku.

Největší investiční akcí do dopravní infrastruktury v Příbrami je však oprava Zdabořské ulice. Celkové náklady jsou vyčísleny na 84 milionů korun, z toho 38 miliony korun přispěl Středočeský kraj a zbývajících 46 milionů zaplatí město. Stavba by měla skončit letos.