Vodičková za svou hlavní prioritu označila snahu více přiblížit městskou policii občanům. Bude to odpovídat připravované koncepci nazvané Strážníci do ulic, kterou radnice představí v září. Nová velitelka bude usilovat i o prohloubení spolupráce se státní policií. "Chtěla bych se také pokusit o snížení vysokého procenta majetkové kriminality v Příbrami," dodala.

Osmadvacetiletá Vodičková pochází z Příbrami. Vystudovala českou a slovenskou policejní akademii, obě se zaměřením na obecní policii. U policie pracuje od roku 2000, naposledy jako komisařka středočeské policejní správy. Od června je strážníkem příbramské městské policie. Je svobodná, bezdětná. Bydlí v Praze, ale plánuje se přestěhovat do Příbrami.

To, že se na velitelskou pozici dostala žena, považuje za svoji výhodu. Není prý ale první ani jedinou ženou v podobné funkci v Česku. "Rozdělení muž - žena v dnešní době, si myslím, že je bezpředmětné," poznamenala. Personální změny nechystá.

Řihák uvedl, že se do výběrového řízení na velitele městské policie přihlásili tři uchazeči, pouze Vodičková měla policejní vzdělání.

Město má v současnosti 38 strážníků, do naplnění tabulkových míst chybí pět lidí. "Doplníme tyto stavy co nejdříve," dodal starosta. Peníze navíc ale městská policie nedostane, pokusí se najít rezervy ve své činnosti. Například omezí takové činnosti, jako je rozvoz dopisů. Strážníci by podle starosty měli být především vidět v ulicích.

Kromě změny ve vedení čekají městskou policii i další, jednou z nich je přestěhování do budovy bývalého báňského ředitelství na náměstí TGM. Podmínkou je rekonstrukce objektu, v letošním rozpočtu na to ale peníze nejsou.