Povinnou výměnu řidičských průkazů vydaných do roku 1993 tisíce motoristů na Příbramsku odkládají. Například v Příbrami zbývá do konce roku vyměnit téměř 9000 řidičských oprávnění.

„U dvou přepážek, které jsou lidem k dispozici v pondělí a ve středu v čase od 8 do 17 hodin, stojí denně tak pět žadatelů,“ sdělil mluvčí příbramské radnice Jiří Kubík s tím, že výměnu by lidé neměli odkládat a přijít co nejdříve, dokud se netvoří fronty. „Obáváme se i toho, že ke konci roku nebudeme stíhat,“ dodal.

Přepážky jsou na příbramském odboru dopravy otevřeny i v úterý a ve čtvrtek. „V tyto dny je otevřeno pouze jedno okénko. Pokud by bylo třeba, není problém otevřít i další,“ doplnil Kubík. Úředníci také upozorňují na to, že čekací doba na nový řidičský průkaz je dvacet dní. „Když člověk přijde ke konci prosince, bude do 20. ledna bez řidičského oprávnění,“ řekla jedna z úřednic s tím, že část starších lidí se nakonec rozhodne řidičské průkazy neobnovit. Kolik jich ale bude, teď odbor nedokáže odhadnout.