"Město podporuje všechny sporty. Očekávám, že i nadále bude podporovat i Marilu Příbram," dodal. O tom, kolik peněz fotbalový klub dostane napřesrok, rozhodnou podle něj zastupitelé.

Sestup klubu z nejvyšší soutěže starostu nepotěšil. "Deset let se naše město mohlo chlubit tím, že se u nás hraje první fotbalová liga," poznamenal s tím, že na zápasy pravidelně chodilo v průměru 5000 diváků. Věří, že se Marila příští rok do první ligy vrátí.

Fotbal má v Příbrami dlouholetou tradici. Ze zdejší líhně v posledních letech vzešli například Tomáš Zápotočný, Jan Riegel, Jiří Rychlík, Michal Macek a další. "Další hvězdy se rodí v mládežnických a juniorských družstvech a byla by škoda, kdyby se nemohli tito hráči rozvíjet," řekl starosta.

S majitelem klubu, podnikatelem Jaroslavem Starkou, město vedlo několik sporů. Týkaly se pronájmu městských objektů. Pronájem hotelu, restaurace a vinárny v kulturním domě Starkově firmě Ave Star nedávno řešil soud. Čtyři úředníky radnice, které obžaloba vinila z porušování povinnosti při správě cizího majetku a jejichž vinou město údajně přišlo o téměř 56 milionů korun, ale nakonec osvobodil.

Klub dlužil také na nájemném v městských bytech, závazek ale nakonec vyrovnal. To bylo podmínkou pětimilionového příspěvku, které mu letos dalo město na mládežnický sport.