Vůbec poprvé zde na Náměstí T.G. Masaryka otevře s kuchařem Honzou Benešem svoji Pojízdnou restauraci. Tato světová rarita bude návštěvníkům k dispozici od 8 hodin.

„Celý den bude v provozu speciální bus-restaurace, v níž budeme podávat snídaně, obědy a večeře. Jednoduchá, poctivá super meníčka od jednoho z nejlepších českých kuchařů Honzy Beneše, který bude vařit v autobusu se mnou. V místě budeme péct naše vyhlášené dorty, vařit marmeládu… Prostě paráda," těší se Blanka Milfaitová.


Ta měla loni v Příbrami besedu a k tomuto městu má blízký vztah. „Mám moc ráda holky knihovnice z knihovny na náměstí! Jsou to super baby a nebýt jejich zájmu a zapálení, Příbram bych minula," zdůrazňuje Marmeládová královna, která s sebou přiveze a ráda zájemcům podepíše svoji knihu Příběh opravdové vášně.

Turné Pojízdné restaurace má šest zastávek na deset dní a tím skončí. „Já jsem od prosince loňského roku na Ostrovní expedici, kdy vaříme marmeládu na sedmnácti ostrovech Evropy, Afriky a Polynésie. Tour je jen… splacení dluhu českým zákazníkům a fanynkám. S posledním dnem doubledeckerové tour odjíždíme vařit na sever Norska," vysvětluje Blanka Milfaitová.

Autor: Karel Souček