Podle průběžných výsledků má u čtenářů Příbramského deníku největší sympatie Jan Fischer. Právě jemu dávají čtenáři internetové formy Příbramského deníku největší počet hlasů. Na kontě měl v úterý dopoledne třicet jedna procent hlasů. (Pozn: všechny údaje jsou platné k 27.11. odpoledne)

Druhý v pořadí je zatím Miloš Zeman. Ten má na svém kontě třicet procent hlasů.

Bronzová příčka v našem internetovém hlasování se sedmadvaceti procenty hlasů patří Vladimíru Franzovi. Naopak vůbec nejhůře je na tom zatím Jana Bobošíková, která od čtenářů našich internetových stránek zatím nedostala ani jeden hlas. Těsně za ní jsou Zuzana Roithová, Přemysl Sobotka a Táňa Fischerová, všichni s jedním procentem hlasů.

Již v prvním měsíci příštího roku půjdeme k volebním urnám znovu. Tentokráte budeme volit prezidenta. Bude to vůbec poprvé, co si zvolíme přímou volbou hlavu českého státu.

Do první přímé volby českého prezidenta se přihlásilo dvacet kandidátů. Janu Bobošíkovou, Vladimíra Dlouhého a Tomia Okamuru vyřadilo z kandidátů ministerstvo vnitra. Nejpozději do 13. prosince má rozhodnout Nejvyšší správní soud, jak je to je v jejich případě s neplatnými hlasy a klidně se může stát, že nakonec budou zase oficiálními kandidáty.

Favority jsou podle průzkumů Miloš Zeman a Jan Fischer, jejich největšími konkurenty je pak senátor Jiří Dienstbier a také senátor Tomio Okamura. Koho ale tipujete vy? Zpravodajský portál Deníku vám přináší ještě chvíli možnost hlasovat pro svého prezidentského favorita – byť jen virtuálně.