K požadavkům patří mimo jiné dosažení vysokoškolského vzdělání nejméně v magisterském studijním programu a kvalifikace podle zákona o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání.

V případě padesátníků či uchazečů ještě starších se požadují třeba i doklady o tom, že dotyčný nebyl před rokem 1989 funkcionářem komunistické strany či se nezapletl s Lidovými milicemi nebo dalšími strukturami tehdejší moci. Na zaslání přihlášek dostali zájemci tři týdny – čas mají do pátku 23. října.

Nový šéf se ostatně hledá i pro samotnou krajskou hygienu. Poté, co její ředitelka Jarmila Rážová odešla na post hlavní hygieničky, byl řízením pověřen ředitel správního odboru Vodný, jenž krajskou hygienu vede z pozice zástupce ředitele.

Na trvalé obsazení ředitelského postu vypsalo ministerstvo zdravotnictví výběrové řízení. Termín pro zasílání přihlášek je již uzavřen; nyní se čeká na jejich vyhodnocení výběrovou komisí a na její doporučení. V tomto případě nicméně není takový spěch jako v Příbrami.