Nyní se tak začíná s očkováním takzvané kritické infrastuktury. „Očkovali jsme hasiče, záchranáře, dále budeme pokračovat praktickými lékaři a ambulantními specialisty,“ sdělil Janota, co je nyní dále na pořadu následujících dnů.

Současně se také mohou registrovat senioři nad 80 let, kteří mají zájem o vakcínu. „Od pátku se dá registrovat. Pokud má senior o očkování zájem, tak se nahlásí, kdy se chce očkovat. Termíny v nemocnicích ještě nejsou, není zatím dostatek dávek očkovací látky a stále se očkuje kritická infrastruktura,“ doplnil mluvčí.

Senioři si při registraci na očkování proti koronaviru mohou nastavit hlídání termínu. Když se ve vybraném místě uvolní, přijde upozornění na telefon a termín je možné potvrdit.

„Záleží, jak budou dodávány očkovací látky. Myslím, že s masivním očkováním veřejnosti se začne až s příchodem druhé vakcinační látky Moderny, která nemá tak náročné podmínky na skladování a je možné ji použít na více místech,“ podotkl Martin Janota.

Očkovací centrum pro veřejnost by se mělo zřídit v rámci nemocnice. V současné době se očkují zaměstnanci a ambulantní specialisté ve vyhrazeném přednáškovém sále, který je dostatečně velký, aby se dala splnit aktuální protiepidemiologická opatření.

Dost často se hovoří o tom, zda je například dostatek jehel pro aplikaci očkování. Podle mluvčího příbramské nemocnice ale v tomto není problém „V tuto chvíli máme dostatek veškerého očkovacího materiálu,“ zdůraznil Martin Janota.