„Kompletní rekonstrukcí prošlo lůžkové oddělení v druhém patře, které nabídne pohodlí celkem 18 pacientkám a gynekologické ambulance v prvním patře, u kterých najdete i operační sál, denní stacionář a nejmodernější přístrojové vybavení. Nový je i suterén se šatnami a technickým zázemím,“ řekl při slavnostním otevření ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

V rámci rekonstrukce byla vybudována i nová komunikační vertikála s výtahem, který bude sloužit pro převoz pacientek v rámci celého pavilonu.

Rekonstrukci provedla příbramská společnost Staveko za 98 milionů korun včetně DPH. Investici hradil částkou 95 milionů zřizovatel nemocnice, kterým je Středočeský kraj. Nábytek a přístrojové vybavení stálo dalších téměř 20 milionů korun. V tomto případě byla účast kraje 16 milionů.

Mezi přístrojové vybavení patří například i 3D/4D ultrazvuk, který je v současné době nejmodernějším přístrojem ve své kategorii a umožní lepší diagnostiku a i pohodlí pacientek.

„Díky rekonstrukci se podařilo centralizovat kompletní gynekologicko – porodnickou péči do jednoho pavilonu, což výrazně zvyšuje pohodlí pacientek a optimalizuje práci zdravotnického personálu,“ dodal Stanislav Holobrada s tím, že nemocnice má připravený i projekt na rekonstrukci pavilonu D2 a N. Vzhledem k vysoké finanční zátěži bude realizace závislá na podpoře od Středočeského kraje.