Nově se k těmto aktivitám přidá také spolupráce s německým Burg hotelem Feldberg v Bádensko-Württembersku. Tuto spolupráci níže popsala Veronika Budová.

Již od počátku tohoto září se střídají naši studenti na třítýdenním pobytu v malebném kraji Schwarzwaldu, a rozšiřují si tak své jazykové dovednosti a sociální kompetence. Tamní personál se s nimi dělí o své zkušenosti a ochotně je zapracovává do běhu hotelového provozu. Záleží jen na schopnostech, pracovitosti a odvaze praktikantů, které z činností si v hotelu vyzkouší.

Náplň práce je pestrá: od úklidu, údržby wellness, pokojového servisu, přes přípravu snídaní, večeří, práce na baru, v obsluze až po zaměstnání na recepci. Ve volném čase se nabízí zúčastněným mnoho aktivit. Téměř pohádkové prostředí vybízí k objevování tajemných zákoutí lesů, luk a vrchů s vyhlídkami, v blízkém Titisee se dá v letních měsících odpočívat u jezera, v chladnějších časech se dá relaxovat v místním vodním světě.

Přes léto je region jako stvořen k turistice či jízdě na kolech, v měsících zimních zase k radovánkám na lyžích či snowboardu. Po kulturní stránce se lze rozvíjet v nedalekém Freiburgu, centru místního regionu. Feldberg je svou polohou také jako stvořený k nahlédnutí do Francie či Švýcarska. Z tohoto všeho mohou nyní profitovat naši studenti, kteří jsou otevření novým zážitkům a poznání a nebrání se vyjít svému štěstí vstříc.

Doufáme, že budeme získávat dostatek studentů pro nadcházející zimní a letní sezóny, kteří budou chtít těchto skvělých možností využít a třeba se budete chtít i vy anebo někdo z vašeho okolí přidat.

Tereza s Veronikou, první absolventky naší nové zahraniční praxe, vše hodnotí slovy: „Kdybychom měly vše shrnout a oznámkovat, byla by to jednička s dvěma hvězdičkami. Personál byl neskutečně vstřícný a se vším nám pomáhal. Přestože jsme tam jely za prací, byla to zároveň i taková příjemná dovolená a spoustu jsme se toho naučily. Moc za tuto příležitost děkujeme.“