Rozhodla o tom rada města na pondělním jednání. Na pozici stálého ředitele centra je vypsáno řádné výběrové řízení, jehož proces nově řídit personální agentura.

„Pan Hejduk je jmenován na dobu dvou měsíců, což je doba potřebná k tomu, aby odborná agentura měla dostatek času vybrat definitivního ředitele. Tato agentura se v minulosti již jednou osvědčila, a to dobře zvládnutým výběrovým řízením na ředitele Městských lesů Příbram," uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka.


Antonín Hejduk

  • Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.
  • V letech 2002 až 2009 vedl odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Příbram.
  • V letech 2009 až 2012 byl vedoucím úseku administrativně správních činností a sociálních služeb Centra Rožmitál pod Třemšínem.
  • V letech 2012 až 2015 byl ředitelem Domova seniorů „Maják" Příbram.


Na otázku, proč radní ve vedení centra i další dva měsíce zbývající do zvolení definitivního ředitele neponechali Dušana Strakulu a k řešení zvolili tento postup, mluvčí radnice Pavlína Svobodová Příbramskému deníku nevysvětlila.

Do nově vzniklého centra přitom spadá azylový dům, městské jesle, rehabilitační stacionář i záchytná stanice, dále nízkoprahové denní centrum pro bezdomovce, poradna, pečovatelská služba a domov důchodců.

Na vzniku centra se od loňského jara podílelo nové vedení společně s Dušanem Strakulou. Od září vedla centrum sociálních a zdravotních služeb Jitka Šperková, přičemž do této funkce ji vedení města jmenovala do 29. února.

Z vedení odešla v prosinci, přičemž Dušan Strakula zůstal v centru na pozici manažera kvality a řízení služeb. Není vyloučené, že o post ředitele by se mohl ucházet 
i Strakula.

Centrum

  • Od září vedla centrum sociálních a zdravotních služeb Jitka Šperková, přičemž do této funkce ji vedení města jmenovala do 29. února.
  • Jitka Šperková odešla z vedení centra  v prosinci.
  • Od prosince do 31. ledna vede centrum Dušan Strakula.