Od  roku 1997 zde funguje ještě rehabilitační stacionář. Spojením jeslí a stacionáře vzniklo zcela ojedinělé zařízení prakticky v rámci celé republiky.

Zájem ze strany rodičů o umístění dětí do jeslí i do stacionáře je opravdu velký, a to nejenom proto, že je jediné zařízení svého druhu v celém regionu.

Jeslí je velmi málo obecně a jeslí, které jsou zřizované městem nebo obcí, jsou podle ředitelky příbramských jeslí Jitky Šnypsové opravdu ojedinělé.

„V současné době jsou aktuální spíš takzvaná baby centra nebo hlídací kluby, a ty fungují trochu jinak. Rodiče do nich například dětem přinášejí svoje jídlo. My máme svojí stravovnu, svojí prádelnu, děti nosí naše oblečení, takže rozsah služeb je opravdu velký," říká Jitka Šnypsová.

Děti v jesličkách mají opravdu bohatý program, pravidelně chodí do solné jeskyně, jednou za 14 dní mají canisterapii.

Vždycky jeden den v týdnu jim zahrají studentky, které sem chodí na praxi, pohádku nebo maňáskové divadlo. 
Navíc se v jeslích stále vychází z limitů, které byly dříve striktně dané.

Musí v nich pracovat zdravotničtí pracovníci, a to jsou buď přímo dětské sestry  nebo mají zkoušku z pedagogiky a psychologie.

„Mají empatický přístup, který děti samozřejmě vycítí a jsou spokojené, chodí sem rády a to je pro nás ta největší odměna. A určitě platí: spokojené děti, spokojení rodiče," vyznává se ředitelka jeslí Jitka Šnypsová.