K akci se město rozhodlo jak kvůli úspoře, tak i z důvodu bezpečnosti. „Výměna světel má dvě roviny. Jednou z nich je samozřejmě ekonomická úspora, tou druhou, pro nás mnohem významnější, je bezpečnost,“ dodal starosta.

close Veřejné osvětlení v Příbrami. info Zdroj: se svolením ČEZ zoom_in Veřejné osvětlení v Příbrami. Svítidla již byla, či po novém roce budou vyměněna, v lokalitách a ulicích Sportovní, Školní a vnitroblok ulice Školní. Nová světla dostaly také ulice Čechovská, Budovatelů, U Kasáren, Čs. armády, Anenská, Na Svahu a Žežická. Vyměňovalo se rovněž v ulicích K Podlesí, Ke Stadionu, Prof. K. Pobudy, Jinecká, Evropská, Obecnická, Husova, Rožmitálská, Plynárenská.

Projekt bude stát zhruba tři miliony korun a polovinu částky pokryjí dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v dotačním programu Efekt II.

Město se rovněž snaží zviditelnit přechody pro chodce a tím zvýšit bezpečnost při přecházení. „Kromě uvedeného projektu město pracuje na postupném osvětlování přechodů pro chodce. V první části příštího roku bude nasvíceno šest přechodů v ulici E. Beneše a zároveň dojde k vytipování dalších nedostatečně nasvícených míst. Během příštího roku se počítá mimo jiné i s výměnou osvětlení na Flusárně, kde jsou v současné době solární lampy, které jsou pro dané místo nevyhovující,“ dodal Jan Konvalinka.