Mezi nejčtenější články na webu Příbramského deníku patří galerie pohřešovaných lidí v celého regionu. Na konci září se v databázy pohřešovaných nacházeli čtyři muži. Nejmladšímu bylo pouhých devatanáct let. Naopak aktuálně nejstarším člověkem, který se ztratil a jeho zmizení bylo nahlášeno na policii, je Josef Trčka.

Pátrání po něm bylo vyhlášeno v roce 2003, kdy mu bylo 40 let, nyní je mu tedy 60 let. Josef Trčka je zároveň pohřešovaným z Příbramska, po kterém se pátrá nejdelší dobu. Od Štědrého dne v roce 2022 je pohřešován Miroslav Kapolka. Po posledním zmizelém Drahoslavu Šicovi bylo pátrání vyhlášeno v roce 2009.

Fotogalerie: Pohřešovaní muži na Příbramsku

Na prvních 100 Whopperů zdarma nebo rozpálené překvapení čeká na první zákazníky nové restaurace Burger King v Příbrami. Tato informace zaujala nejen Příbramské. Navíc příbramská pobočka byla první v republice plně digitální. Nová restaurace se otevřela 1. září. 

V Příbrami otevřela nová restaurace Burger King. | Video: Deník/Radek Cihla

Restaurace se nachází v Brodské ulici, v jižní části Příbrami, v sousedství oblíbeného retail parku a hypermarketu. Během otevíracího dne, který začal v 11 hodin, nabídl Burger King svým nejzapálenějším fanouškům skvělou možnost pustit se rovnou do jídla. Prvních 100 Whopperů totiž rozdal zdarma.

V Příbrami otevřela nová restaurace Burger King. | Video: Deník/Radek Cihla

Čtenáře Příbramského deníku zajímal také sport. Velkou pozornost vzbudil fotbalový přestup střelce Davida Bohuňka do Nové Vsi pod Pleší. Tento tým na začátku srpna nutně sháněl útočníka a kanonýr Třebska či Luhů se jim náramně hodil.

„Ulovili jsme ho doslova za pět minut dvanáct, protože jsme přestup začal dělat dvě hodiny před tím, než skončilo přestupní okno,“ okomentoval v srpnu Jan Petrák, kapitán a předseda Nové Vsi, který Bohuňkovi volal v osm hodin večer a do desíti bylo hotovo.

close David Bohuněk. info Zdroj: SK Třebsko zoom_in David Bohuněk.

Na začátku houbařské sezony zajímalo čtenáře, kde na Příbramsku rostou houby. Unikátní mapu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav a nechybělo na ní ani Příbramsko. 

V únoru chytli příbramští policisté dvojici vykradačů aut. Napáchali škodu za 200 tisíc korun. Také tato zpráva zaujala čtenáře Příbramského deníku. 

Dvojici zadrželi policisté 11. února kolem šesté hodiny ranní v obci Jince , zrovna když se muži vraceli z další loupežné výpravy. Ve voze měli spoustu dílenského nářadí (pily, aku vrtačky, nabíjecí akumulátory, brusky a další věci), jehož původ nedokázali věrohodně doložit. Starší ze zlodějů, který vězení opustil loni v dubnu, se navíc vloupal i do rodinného domu.

Fotogalerie: Příbramští policisté zadrželi dvojici vykradačů aut