Kvůli tomuto faktu oslovila příbramská radnice okolní města a obce, které využívají protialkoholní záchytnou stanici vPříbrami, snávrhem oposkytnutí dotace na její provoz. Finanční injekci přislíbila města Benešov, Beroun, Kladno a Vlašim. Město Rakovník ale dotaci neposkytne, zachycené lidi zRakovnicka do Příbrami prý nevozí.

„Toto tvrzení ale neodpovídá skutečnosti, vminulém a předminulém roce knám na záchytnou stanici byly umístěny dvě osoby zRakovníka,“ řekl starosta Josef Řihák. „Krajský úřad nám přispívá na provoz ročně částkou 1milion korun, 600tisíc dotujeme zrozpočtu města Příbrami,“ řekl JosefŘihák.

Podle jeho slov je částka, která se vybere od zachycených osob, pouze desetinová, než jaká by měla být ve skutečnosti.

„Od zachycených osob je každý rok vybráno asi 60tisíc korun, což je tak deset procent zcelkové částky, která by od nich byla vybrána,“ dodal starosta. Pobyt na záchytné stanici stojí nedobrovolného klienta patnáct set korun. Podle Josefa Řiháka je těžké od neplatících zachycených částku vymáhat.

„Většina zachycených je buď bez finančních prostředků, je nemajetná nebo pobírá sociální dávky. Případná exekuční řízení jsou neúspěšná,“ řekl starosta.