Firma si staveniště převzala loni v březnu. Původně měl být projekt dokončen letos na jaře, nicméně potíže ve stavebnictví, a posléze i dopady války na Ukrajině, práce zdržely. Nyní už je ale jejich konec na dohled. V současnosti probíhají terénní úpravy v okolí objektu, které by měly být hotové v polovině prázdnin. V místě vzniká nové parkoviště a vrátí se sem také socha, která stála v prostoru před bývalou školou. Tu město nechalo dočasně odstranit a nyní prochází restaurátorskými pracemi.

Ilustrační foto.
Přibývá covidových pacientů, nemocnice a domovy zpřísňují pravidla

Interiéry domova jsou již hotové. Nové vybavení dohromady vyšlo na zhruba na 8,3 milionů korun. „Část vybavení nakoupilo město a část si zajistil provozovatel domova, kterým je Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram,“ sdělil starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Nový objekt bude detašovaným pracovištěm stávajícího domova seniorů, který patří městu. Po dokončení bude celková kapacita příbramského domova pro seniory 78 lůžek a charakter nového domova bude cílit spíše na klienty s horší mobilitou. To znamená, že bude vhodný hlavně pro seniory, kteří vyžadují intenzivnější péči. V současnosti město od svých občanů eviduje kolem 240 žádostí o umístění. Příbram zároveň usiluje o zařazení nového domova do krajské sítě poskytovatelů sociálních služeb.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Protože se domov dokončuje v areálu bývalé školy, v lokalitě nebudou klienti domova zcela sami. „V prostoru bývalé 8. základní školy došlo již v minulosti k zásadním změnám. Jeden z pavilonů byl přestaven na Komunitní dům seniorů KoDuS, kde se nachází celkem 23 bytů. Další pavilon využívá pro svou činnost Senior Point a třetí část byla upraven pro potřeby mateřské školy. V areálu je také stále funkční tělocvična a v bývalých dílnách našla útočiště nezisková organizace Magdalena, která působí v oblasti prevence a léčby různých typů závislostí,“ doplnil starosta.