„Koncert byl super, máme radost, že dorazilo tolik lidí. Matouš Grill, když viděl davy mířící k bráně letního kina, říkal: „Miluju lidi," což vystihovalo celý dnešní koncert. Když mu na konci všichni dlouze aplaudovali, byli jsme dojati až k slzám," řekl po vystoupení baskytarista Mandrage Michal Faitl.

Za získané peníze bude moci Matouš absolvovat další takzvanou Adeli terapii, což je léčba, kterou nehradí zdravotní pojišťovny, a která přijde na tři tisíce EUR bez ubytování a cestovních nákladů. Matoušovi už v minulosti pomohla nejen zlepšit chůzi, minimalizovat skoliózu páteře, ale také pozitivně působí na jeho poruchu řeči. Lékaři ji doporučují opakovat jednou za tři měsíce a to sahalo vysoko nad finanční možnosti písecké rodiny Grillů.

Proto se jim rozhodli pomoci hudebníci z Mandrage. Matoušův táta totiž jednak učil angličtinu na gymnáziu, kde muzikanti studovali, ale také na svém minifestivalu Houpačka a ve svém píseckém klubu Л 3.14 pořádal první kapelové koncerty. „Díky tomu jsme měli možnost seznámit se jak s jeho ženou Gábinou, tak i s jeho dětmi. A vězte, že tak skvělých lidí, jakými jsou Grillovi, je na světě jen málo," doplňuje bubeník Mandrage Matyáš Vorda.

Karel Souček