Práce zajišťované společností GJW Praha přišly celkově na 34,6 milionu korun. Vedle vlastního vybudování peronu došlo v místě i na rekonstrukci železničního svršku a sanaci spodku, a to v úseku o délce 145 metrů.

Samotné nástupiště o třímetrové šířce je dlouhé 90 metrů. Má energeticky úsporné LED osvětlení, přístřešek s lavičkami, odpadkovými koši i elektronickou tabuli o příjezdech a odjezdech vlaků; nechybí však ani rozhlas.

Přístupné je bezbariérově, a to ze dvou stran: od zabezpečeného přechodu vedoucího do Školní ulice a po městem vybudovaném přístupovém chodníku mezi areály záchranné služby a hasičů. Lidem se zrakovým handicapem poslouží vodicí linie v ploše nástupiště a signální pásy s plastbetonovými prvky.

Novou „sídlištní“ zastávku vlaků mohou již od května využívat také obyvatelé Neratovic na Mělnicku s nástupištěm o délce 120 metrů. Vedle klasického vybavení v podobě přístřešku s mobiliářem a osvětlení jsou její součástí také stojany pro jízdní kola. V sousedství rovněž vznikl nový přechod zabezpečený výstražnou signalizací.