„Spolu s vedením města a městským architektem povoláváme odborníky a lidi znalé „skejťácké" problematiky a řešíme, jednáme a spekulujeme, jak to udělat co nejlépe. Zatím to vypadá, že rekonstrukce konstrukcí i povrchu stávajících překážek se dělat nebude, v plánu je postavit skatepark nový. Pravděpodobně betonový. Čeká nás ještě hodně práce, ale vás také! Mile nás překvapil váš zájem o problematiku, je vidět, že osud skateparku vám není lhostejný," sdělila Příbramskému deníku mluvčí města Pavlína Svobodová.

Vedení města proto uvítá další nápady, zkušenosti, tipy a návrhy, jak vystavět skatepark tak, aby dobře sloužil. Ve hře je i rekonstrukce Junior klubu.

„Nájemci Junior klubu končí smlouva koncem roku. Budovu jsme si prohlédli a nechali si vypracovat znalecké posudky. I tady dojde k zásadní rekonstrukci tak, aby bylo místo využitelné přes den například rodinami s dětmi. Zároveň chceme zachovat ráz klubu, který je směřovaný na mládež a koncerty," zmínila už dříve místostarostka Alena Ženíšková.

Po prázdninách by tak radní měli mít v rukou studii jak skateparku, tak i hudebního klubu.

„Neváhejte a přijďte se svojí troškou do mlýna. Dvě stovky nejlepších nápadů odměníme volnou vstupenkou na srpnovou akci megaskluzavky na třídě Osvobození! A není už žádným tajemstvím, že na tuto skuzavkovou akci přijede významná osobnost, možná to bude dokonce sám Dominik Hašek," dodala Svobodová.

Vyhodnocení a debata o budoucnosti příbramského Skateparku a Junior klubu se uskuteční v pátek 26. srpna, návrhy je třeba zaslat do 19. srpna na e-mailovou adresu místostarostky města Příbrami: alena.zeniskova@pribram.eu nebo osobně doručit do jejího sekretariátu ve druhém patře radnice, Tyršova ulice 108.