„Zdražování momentálně není v plánu. Pokud by se případně mělo něco měnit, naši zákazníci by se informaci dozvěděli s třicetidenním předstihem,“ ujistila mluvčí.

Primárním zdrojem energie na výrobu tepla v příbramské teplárně je dřevní štěpka. Na tuto technologii společnost přešla teprve nedávno, v topné sezoně 2020/2021 a s ohledem na současnou situaci se to ukázalo jako dobrý krok. Díky tomu může navzdory zdražování nabízet teplo až dvojnásobně levněji než v jiných městech. A to i přesto, že se ani štěpka nevyhnula zdražování, byť mírnějšímu než u ostatních komodit.

Cena není vázaná na plyn

Ceny plynu nemají na vývoj koncových cen příbramského tepla žádný vliv. „Vzhledem k tomu, že plyn nepoužíváme, se jeho zlevnění našich cen nedotkne, stejně jako se nedotklo přímo ani jeho zdražení. Navíc ani naši dodavatelé nemají cenu příliš vázanou na plyn, aby se to druhotně promítlo v koncových cenách našich zákazníků tím, že by se nám snížily ceny vstupů,“ vysvětlila Maurová.

Součástí rekonstrukce bytového domu je i přístavek, v kterém je vedení "utopeno"
Absurdní fušeřina. Při opravě domu zazdili pouliční elektrické vedení

V Příbrami se nachází zhruba 400 odběrných míst, mezi která patří byty i průmyslové objekty, školská a kulturní zařízení nebo nemocnice. Ročně dodá společnost Energo Příbram zákazníkům přes 600 tisíc gigajoulů tepla. S příchodem krize firma zaznamenala zvýšený zájem o připojení ke své horkovodní soustavě, zejména ze strany zákazníků, kterým u jiných dodavatelů vypršela nebo brzy vyprší fixace ceny plynu.