Celé akci předcházela několikaměsíční příprava. Bylo nutné předně sehnat povolení od mnoha úřadů, protože místo přistání spadá do zakázané letové oblasti. To se týkalo Řízení letového provozu, Magistrátu Praha 1, Povodí Vltavy, Státní plavební komory, Vojenské kanceláře Prezidenta a Úřadu pro civilní letectví.

Další náročnou věcí bylo dát dohromady tým lidí, kteří budou schopnI tento náročný seskok provést a samozřejmě vybrat i správný den, a to kvůli předpovědi počasí. "Seskok jsme uskutečnili z letadla AN-2 z výšky 4400 metrů nad terénem, přibližuje detaily jeden z organizátorů akce Roman Štengl.

Takto výjimečný seskok byl uskutečněn pro oslavu nového českého rekordu 20 000 seskoků parašutisty Romana Štengla, který jako první Čech v historii dosáhl na toto číslo. Šlo i o to připomenout výročí 100 let Aeroklubu České republiky v tomto roce a pořídit unikátní záběry nad centrem Prahy na speciální 360° kamery a tyto záběry pak použít na virtuální realitu. Tu si poté budou moci užít i ostatní parašutisté, kteří nemají to štěstí, aby si opravdový seskok nad Prahou mohli vyzkoušet doopravdy.

"Bylo to vše podle plánu," shrnul průběh seskoku Roman Štengl. Podle něj tam nebyl jediný zádrhel, kromě toho, že parašutisty pilot je vysadil nad Staroměstským náměstím místo Malostranského. Výsledek hodnotí veskrze pozitivně. "Fakt skvělý, byl to unikátní seskok, nejsem si ale jistý, jestli nám úřady dovolí to zopakovat," popsal Roman své dojmy po doskoku.