Naše první „zastávka“ byla v Disneylandu ve Francii, kde si každý vybral a užil atrakce více či méně adrenalinové. Po návštěvě zábavného parku jsme zregenerovali naše síly na hotelu kousek od Paříže a po snídani jsme se vydali do Anglie, kde jsme strávili celý den prohlídkou Londýna. Prohlédli jsme si mnoho památek jako například známé „Westminster Abbey“, parlament, „Buckinhamský palác“ a někteří z nás se projeli na „London Eye“, jiní si vybrali a navštívili nejvyšší mrakodrap v západní Evropě „The Shard“, který je 310 metrů vysoký. 

Z Anglie směřovala naše cesta na trajektu do Irska. Po vylodění v Russlare jsme navštívili malebné městečko Kilkenny, Irský národní park a skanzen, mapující osídlení Irska. Večer jsme se seznámili s našimi hostitelskými rodinami, kde jsme byli po dvojicích až pěticích ubytováni po tři noci a v rámci snídaní a večeří jsme se nejenom dobře najedli, ale také si, jak bylo účelem pobytu, i popovídali.

Pátý den jsme objevovali krásy přírody v údolí „Glendalough“, navštívili jsme také nejvyšší vodopád v Irsku „Powerscourt“ vysoký 121 metrů. Následující den se nesl v duchu mýtů a historie. Prohlédli jsme si městečko Tara, oblast irských křížů v „Monasterboice“, městečko Trims a opatství „Beactive Abbey“, které sloužilo jako kulisa historickému velkofilmu Statečné srdce. Poslední den v Irsku patřil hlavnímu městu Dublin, který jsme strávili celý prohlídkou těch nejzajímavějších míst.

S Dublinem jsme se rozloučili vyhlídkovou jízdou v obojživelném vikinském autobusu. Téhož dne v noci jsme přejeli nočním trajektem do Velké Británie. Na zpáteční cestě jsme měli možnost projít si malebné přímořské městečko Brighton. Celodenní pobyt byl zpestřený pobytem a snídaní na pláži, prohlídkou mořského akvária a také „Royal Pavilion“. V neposlední řadě nám v rámci osobního volna zbyl čas na procházku po „Brighton Pier“ a také nákup suvenýrů pro naše nejbližší.

Vstup do Irska, přezdívanému „Smaragdový ostrov“, byl doprovázen drsným počasím v podobě nízkých teplot, větru a častými dešťovými přeháňkami. O to více jsme uvítali slunečné paprsky a jasnou oblohu. Během celého pobytu se nám společně s žáky povedlo udělat a zmapovat celý zájezd nespočetně hezkými fotkami.

Zážitky a krásné vzpomínky si na tento kout Evropy uchová v srdci každý z nás. 

Za všechny účastníky zájezdu Jana Žáková a Monika Průchová