Starostové obou obcí oslovili vedení města Příbram se žádostí o uzavření veřejnoprávní smlouvy o zajišťováni výkonu úkolů Městské policie Příbram na území jejich obcí. Městská policie Příbram bude na základě této veřejnoprávní smlouvy vykonávat svoji činnost i na území města Rožmitál pod Třemšínem a obce Lazsko za úplatu, a to na žádost starostů obou obcí s předchozím souhlasem vedení městské policie.

„Dnes není možné v některých místech Rožmitálu ani projet, provádět zimní údržbu, zaparkovat, maminky s kočárky a chodci nemohou projít. Parkuje se na chodnících, na zeleni, v obou směrech a takřka opravdu, jak kdo a kde chce. Na sídliště a na kritická místa by se dnes k lidem velmi obtížně dostávaly i složky Integrovaného záchranného systému,“ zdůvodnil požadavek Rožmitálu rožmitálský radní Aleš Haluska.

Obdobně je na tom i obec Lazsko nedaleko Milína, přes kterou vede jeden ze silničních tahů na Březnici. „Máme tu dlouhodobě problém především s nedodržováním omezení rychlosti při průjezdu obcí,“ konstatoval starosta Lazska František Bártík.

Nicméně příbramská městská policie má delší dobu podstav strážníků a tak nebude vždy moci žadatelům o výjezd vyhovět. „Samozřejmě budeme do obcí vyjíždět pouze tehdy, pokud zrovna nebudeme vykonávat činnost v Příbrami, to je naše priorita,“ uvedla na zasedání zastupitelstva velitelka příbramské městské policie Jaroslava Vodičková.