"Studenti ocenili možnost podívat se do Studia 6 a jeho režie, moderního pracoviště v budově zpravodajství na Kavčích horách. Setkání s pracovníky, režisérem, kameramanem a zvukařem, bylo samozřejmě přínosné, ale všichni tři se představili i jako výborní baviči," popisuje Josef Fryš z GymTV Příbram. Letošním tématem setkání školních televizí, které přijely do České televize z Příbrami, Chomutova, Jilemnice, Zlína, Liberce, Rumburku či Borohrádku, bylo Nová média jako součást televize 21. století.

Slivice 2014.
Tipy na víkend: na rekonstrukci bitvy nebo do Brd, vyberte si

„Účastníci besedovali s Markem Wollnerem na téma fake news, s ředitelkou marketingu Denisou Kollárovou o roli nových médií v dnešním světě či s moderátory zpravodajství Jakubem Železným a Zuzanou Tvarůžkovou. Ti také hodnotili studentské reportáže. Příbramská GymTv a studenti ze ZŠ v Borohrádku zvítězili v hodnocení reportáží na téma sociální sítě a kvalita informací," uvedla Alžběta Plívová z České televize. Cenou jim pak bylo pozvání do pořadu Zprávičky na ČT :D.

Česká televize je rovněž patronem dvoudenní akce pro školní štáby s názvem Jak se dělá televize s Českou televizí na Gymnázium Příbram. Hlavním přínosem akce je zlepšení samotných studentských televizí, které se stále častěji snaží svými reportážemi zapojit do Zpráviček. Vítěznou reportáž najdete na zde

Ilustrační foto.
Doprava: opravy uzavřou další silnice